Presoterapia Medika

 

Chcesz zadbać o swój układ limfatyczny i pozbyć się cellulitu?

Borykasz się z opuchlizną?

Nie masz pełnej mobilności w stawach?

Mamy na to swoje sposoby, a wszystko dzięki nowemu urządzeniu do drenażu limfatycznego!

 

Po co nam układ limfatyczny?

Układ limfatyczny (inaczej układ chłonny) chroni organizm przed zakażeniami, rozprowadza i utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe. Układ limfatyczny tworzą naczynia i przewody chłonne, a także tkanka limfatyczna, z której zbudowane są węzły chłonne, gruczoły przytarczyczne, grudki chłonne, migdałki, grasica i śledziona.

Współpracuje z układem krwionośnym i uczestniczy w transporcie chłonki.

Chłonka to wodnisty płyn zawierający elektrolity, białko, limfocyty (białe komórki krwi), które gdy trafią do układu odpornościowego, sterują atakami na niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy.

Chłonka jest transportowana po całym ciele dzięki skurczom mięśni szkieletowych. 

 

Co to jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny powstaje na skutek nagromadzenia się nadmiaru limfy w danym miejscu w organizmie człowieka.

Może mieć różne stopnie nasilenia. Zaburzenie funkcjonowania naczyń limfatycznych sprawia, że niepotrzebne substancje nie są eliminowane i zostają w tkankach. Gruczoły limfatyczne mogą być w pewien sposób zablokowane lub nie działać prawidłowo ze względu na schorzenia, jakie się pojawiają. Przewlekły zastój limfy objawia się nabrzmieniem rąk lub nóg. 

Wywołuje to duży dyskomfort u osoby, u której wystąpił problem. Uczucie obrzęku jest dotkliwe i sprawia, że możliwe są ograniczenia w ruchomości stawów lub całych kończyn. W przypadku pojawienia się dużej opuchlizny mogą wystąpić nawet dolegliwości bólowe, które są spowodowane uciskiem opuchlizny na pewne nerwy w ciele człowieka.

 

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż jest najbardziej  skutecznym sposobem na obrzęki limfatyczne, bo powoduje pobudzenie układu limfatycznego. To sprawia, że limfa jest przenoszona z miejsca, gdzie powstał jej nadmiar do poszczególnych gruczołów limfatycznych, które następnie skutecznie wchłoną jej nadprogramową ilość.

Na skutek regularnie wykonywanych zabiegów, już w niedługim czasie można zaobserwować efekty w postaci zmniejszenia częstotliwości lub zupełnego zaniku pojawiania się obrzęków limfatycznych.

 

Jak działa Presoterapia Medika?

Zabieg drenażu limfatycznego polega na uciskaniu poszczególnych części ciała.  Jest on wykonywany w seriach zabiegów. Ilość i częstotliwość zależy od indywidualnej oceny stanu zaawansowania obrzęku u klienta.

Zdecydowanym atutem urządzenia kosmetycznego Presoterapia Medika jest jego oprogramowanie oraz 23 komorowy kombinezon wysokiej jakości, który posiada osobne mankiety na stopy, nogi, brzuch i ręce. Dodatkowy komfort pracy zapewni system możliwości wyboru 1 z 3 trybów pracy: relaksacyjny, fizjoterapeutyczny, estetyczny.

 

Na jakie efekty możesz liczyć po drenażu limfatycznym?

  • Sprawny przepływ limfy wewnątrz organizmu znacznie poprawia jędrność skóry, co ma korzystny wpływ na zmniejszenie lub pozbycie się cellulitu.
  •  Zmniejszenie częstotliwości lub zupełnego zaniku pojawiania się obrzęków limfatycznych.
  • Zmniejszenie lub zanik dolegliwości bólowych, wywołanych opuchlizną.
  • Mniejsza opuchlizna lub jej zanik mają korzystny wpływ na mobilność stawów.

Aparatura do drenażu limfatycznego pobudza układ limfatyczny do pracy, co może oznaczać, że efekty zaczną być widoczne po pewnym czasie, jaki jest konieczny do wchłonięcia się całej chłonki przez gruczoły limfatyczne, które zostały pobudzone podczas wykonywania zabiegu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przygotowania do zabiegu to z przyjemnością na nie odpowiemy

Zadzwoń lub napisz