Medika Premium HIFU

Medika Premium HIFU to urządzenie najnowszej technologii, której głównym zadaniem jest przeciwdziałanie siłą grawitacji. Technologia skoncentrowanej wiązki ultradźwięków to obecnie jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod walki z wiotkością skóry w obrębie twarzy i ciała.

 

Wyjątkowość zabiegu HIFU polega na nienaruszeniu wierzchnich warstw skóry, a działaniu w jej głębszych partiach (dociera do tzw. warstwy SMAS). W zależności od wybranego kartridża energia, może zostać zdeponowana na różnych głębokościach.

Tam gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe, a co za tym idzie dochodzi do miejscowego zdeponowania energii, powstają tzw. punkty koagulacji termalnej (wywołane nagłym skokiem temperatury do 60-70°C). Inicjują one natychmiastową, naturalną odpowiedź organizmu – głównie produkcję nowego kolagenu, poprzez pobudzenie fibroblastów.

 

Schemat działania urządzenia:

  • Energia ulokowana na głębokości 1,5 mm pozwala na przebudowę struktur kolagenowych. Przywrócenie jędrności i gęstości skóry.
  • Energia ulokowana na głębokości 3 mm stymuluje skórę właściwą, do jej głębokiej przebudowy. Przywrócenie jędrności i gęstości skóry.
  • Energia ulokowana na głębokości 4,5 mm skutkuje obkurczeniem warstwy SMAS. Lifting skóry.
  • Energia ulokowana na głębokości 8 mm penetruje tkankę tłuszczową. Rozbijanie tłuszczu.
  • Energia ulokowana na głębokości 13 mm penetruje tkankę tłuszczową, prowadząc do rozpadu adipocytów. Rozbijanie tłuszczu.

 

Wzmożona regeneracja i przebudowa tkanki obserwowana jest przez około 90 dni po wykonaniu zabiegu – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się od jednego roku w górę – w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przygotowania do zabiegu to z przyjemnością na nie odpowiemy

Zadzwoń lub napisz